دبیر جایزه هنری قلب تهران: عکاسی می تواند تحولات معماری و شهری منطقه ۱۲ را نشان دهد بازگشت

 

تهران-ایرنا- دبیر جایزه هنری قلب تهران گفت: عکاسی قلب تهران یعنی منطقه  ۱۲ می تواند تحولات معماری، شهری و اجتماعی در دوره های گذشته و اکنون را نمایان کند.

مسعود زنده روح کرمانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت:جایزه هنری قلب تهران یک گردهما‌یی فرهنگی هنری است که در چهار رشته عکاسی، آگهی دیواری (پوستر)، تصویرگری و کارتون برگزار می شود.
وی ادامه داد: ایجاد انگیزه برای تولید معنا و مفهوم توسط علاقه‌ مندان و هنرمندانی است که نسبت به موضوع شهر تاریخی تهران، شهرنشینی و ویژگی های این کلان شهر با تمرکز بر محدوده‌ منطقه‌  ۱۲شهرداری گرایش دارند.
زنده روح کرمانی با اشاره به اینکه منطقه ۱۲ تهران بیشترین کاخ ها و موزه ها قرار دارند افزود:‌ در زمینه فضاهای تاریخی، گردشگری و معماری در منطقه 12 تهران مورد توجه قرار گرفته و بخش ویژه این جشنواره به نام آوران قلب تهران جانفشانان حادثه تلخ پلاسکو اختصاص دارد چون در این منطقه واقع شده، عکاسان خبری که در این بخش بهترین عکس را ارائه کنند جوایز نفیسی ارائه خواهد شد. 
وی بیان داشت: هنرمند باید به خوبی عکاسی را درک کند و معماری و وضعیت بصری این منطقه را مورد توجه قرار دهد تا بتواند عکس های خوبی بگیرد.
عضو انجمن عکاسان ادامه داد: با عکاسی می توان نابسامانی و هنجارها را از منطقه ۱۲ عکاسی کرد و سیاستگذاران و برنامه ریزان شهری می توانند با استفاده از این عکسها با مشکلات بیشتر آشنا شوند و در صدد رفع آن برآیند. 
نخستین جایزه هنری قلب تهران در رشته های عکاسی، آگهی دیواری(پوستر)، کارتون و تصویرگری ۲۵ فروردین تا هشتم اردیبهشت سال ۱۳۹۶ در نگارخانه مدرسه دارالفنون برگزار می شود و علاقه مندان و هنرمندان می توانند تا ساعت ۲۴ روز۱۴فروردین سال ۱۳۹۶ در سایت این جایزه به نشانی www.tehranfestival.com ثبت نام و آثار خود را ارسال کنند.

تاریخ خبر:  1396/01/21