23 اردیبهشت آخرین مهلت ارسال آثار به جایزه قلب تهران بازگشت

آخرین مهلت ثبت نام و ارسال اثر به نخستين جايزه هنري قلب تهران ساعت 8 صبح روز شنبه 23 اردیبهشت ماه است.
به گزارش روابط عمومي نخستين جايزه هنري قلب تهران، اين جايزه به مناسبت دویست و سی امین سال پایتختی تهران در رشته های عکاسی، آگهی دیواری(پوستر)، کارتون و تصویرگری برگزار می شود و علاقه مندان و هنرمندان می توانند تا ساعت 8صبح روز 23اردیبهشت ماه جاری  در سایت این جایزه به نشانیwww.tehranfestival.com  ثبت نام و آثار خود را ارسال کنند.

شهرداری منطقه 12 تهران نخستين جايزه هنري قلب تهران را در دو بخش اصلی و ویژه برگزار می کند. گردشگری، بازار (بافت تاریخی و قطب اقتصادی)،  منطقه 12؛ محور ادیان و سنت های آیینی و منطقه 12 در آیینه تاریخ (به تصویر کشیدن وقایع و روایت‌های تاریخی قلب تهران) موضوعات بخش اصلي جايزه است و  بخش ویژه با عنوان نام آوران قلب تهران برگزار مي شود که در این دوره و در واکنش به رویداد و حادثه‌ی تلخ "ساختمان پلاسکو" و ابراز رشادت جمعی از جانفشانان به موضوع «آتش نشانان» اختصاص دارد.
متقاضیان می توانند در بخش اصلی در هر رشته عکاسی، آگهی دیواری(پوستر)، تصویرگری و کارتون حداکثر سه اثر و در بخش ویژه در هر رشته یک اثر را برای این جایزه ارسال کنند.

 برگزیدگان اول تا سوم بخش اصلی در هر رشته دیپلم افتخار و به ترتیب جایزه نقدی 50، 40 و 30 میلیون ریالی دریافت می کنند و به برگزیده اول هر رشته مدال قلب تهران نیز اهدا می شود. در بخش ویژه نیز به یک برگزیده هر رشته مدال قلب تهران، دیپلم افتخار و جایزه نقدی 50 میلیون ریالی اهدا خواهد شد.
نخستین جایزه هنری قلب تهران به مناسبت دویست و سی امین سال پایتختی تهران  بهار سال آینده به همت شهرداری منطقه 12 تهران برگزار می شود. هدف از این رویداد فرهنگی، هنری ایجاد انگیزه برای تولید معنا و مفهوم توسط علاقه‌مندان و هنرمندانی است که نسبت به موضوع شهر تاریخی تهران، شهرنشینی و ویژگی های این کلان شهر با تمرکز بر محدوده‌ی منطقه‌ی دوازده شهرداری گرایش دارند. آثار نهایی، حاصل کار هنرمندانی خواهد بود که از منظر رویکرد فردی خویش به ویژگی های منحصر بفرد روابط متقابل انسان و محیط شهری، جاذبه های تاریخی، فرهنگی و اجتماعی تهران معاصر و آثار عهد ناصری خواهند پرداخت.

دبیر نخستین جایزه هنری قلب تهران مسعود زنده روح کرمانی است و بهرام کلهرنیا (پوستر)، علی هاشمی شهرکی (تصویرگری)، مسعود شجاعی طباطبایی (کارتون) و محمدمهدی رحیمیان ( عکاسی) شورای دبیران این جایزه هستند.
نمایشگاه آثار عکاسی، آگهی دیواری(پوستر)، کارتون و تصویرگری نخستین جایزه هنری قلب تهران نیمه اول خردادماه امسال برگزار می شود.

 روابط عمومی نخستین جایزه هنری قلب تهران
 
تاریخ خبر:  1396/02/19