دبیر نخستین جایزه هنری قلب تهران: انتخاب آثار جایزه قلب تهران امروز آغاز می شود بازگشت

انتخاب آثار نخستین جایزه هنری قلب تهران از امروز (سه شنبه ۱۷ مردادماه) آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی نخستین جایزه هنری قلب تهران، مسعود زنده روح کرمانی؛ دبیر این جایزه با تبریک روز خبرنگار به خبرنگاران گفت: انتخاب آثار نخستین جایزه هنری قلب تهران در رشته های عکاسی، تصویرگری، کارتون و پوستر(آگهی دیواری) توسط هیات انتخاب و داوری هر رشته سه شنبه ۱۷ مرداد آغاز و شنبه ۲۱ مردادماه آثار نهایی راه یافته به این جایزه اعلام می شود.

زنده روح کرمانی افزود: پس از وقفه ای که در روند برگزاری نخستین جایزه هنری قلب تهران پیش آمد، امور اجرایی جایزه دوباره ادامه پیدا کرد و انتخاب آثار در هفته جاری انجام می شود. به دلیل همزمانی سفر ابراهیم صافی از اعضای هیات انتخاب و داوری رشته عکاسی با زمان انتخاب آثار در این رشته افشین شاهرودی از عکاسان شاخص و باتجربه در ترکیب هیات انتخاب و داوری قرار گرقت.

دبیر نخستین جایزه هنری قلب تهران گفت: نمایشگاه آثار جایزه قلب تهران در مکانی غیر از مدرسه دارالفنون که قبلا اعلام شده بود، برگزار می شود و مکان و زمان دقیق این جایزه در روزهای آینده اعلام خواهد شد.
مصطفی اسدالهی، ابراهیم حقیقی و قباد شیوا در رشته آگهی دیواری (پوستر)،  محمدعلی بنی اسدی، کیانوش غریب پور و مهران زمانی در رشته تصویرگری، اسماعیل عباسی، افشین شاهرودی و بابک برزویه در رشته عکاسی و کامبیز درمبخش، جمال رحمتی و بهرام عظیمی در رشته کارتون آثار را انتخاب و داوری می کنند.
 
نخستین جایزه هنری قلب تهران به مناسبت دویست و سی امین سال پایتختی تهران برگزار می شود و هدف از این رویداد فرهنگی، هنری ایجاد انگیزه برای تولید معنا و مفهوم توسط علاقه‌مندان و هنرمندانی است که نسبت به موضوع شهر تاریخی تهران، شهرنشینی و ویژگی های این کلان شهر با تمرکز بر محدوده‌ی منطقه‌ی دوازده شهرداری گرایش دارند. آثار نهایی، حاصل کار هنرمندانی خواهد بود که از منظر رویکرد فردی خویش به ویژگی های منحصر بفرد روابط متقابل انسان و محیط شهری، جاذبه های تاریخی، فرهنگی و اجتماعی تهران معاصر و آثار عهد ناصری خواهند پرداخت.
شهرداری منطقه ۱۲ تهران این جایزه را در دو بخش اصلی و ویژه برگزار می کند. بخش اصلی با عنوان قلب تهران و با موضوعات گردشگری، بازار (بافت تاریخی و قطب اقتصادی)،  منطقه ۱۲ محور ادیان و سنت های آیینی، منطقه ۱۲ در آیینه تاریخ (به تصویر کشیدن وقایع و روایت‌های تاریخی قلب تهران) برگزار می شود. بخش ویژه با عنوان نام آوران قلب تهران است که در این دوره و در واکنش به رویداد و حادثه‌ی تلخ "ساختمان پلاسکو" و ابراز رشادت جمعی از جانفشانان به موضوع «آتش نشانان» اختصاص دارد.

روابط عمومی نخستین جایزه هنری قلب تهران 

تاریخ خبر:  1396/05/17