پوستر جایزه هنری قلب تهران طراحی و منتشر شد بازگشت

پوستر نخستین جایزه هنری قلب تهران با طراحی شاپور حاتمی منتشر شد.
به گزارش روابط عمومی نخستین جایزه هنری قلب تهران، شاپور حاتمی؛ طراح پوستر این جایزه گفت: این پوستر بر مبنای هنر ایرانی و فضای گل و مرغ اما با نگاهی امروزی و نو طراحی شده است.
حاتمی افزود: موتیف های استفاده شده در پوستر با نگاهی مدرن به گل و مرغ و مینیاتورهای ایرانی طراحی شده است و برای طراحی این پوستر از طراحی های دوستم رضا لواسانی استفاده کردم.
نخستین جایزه هنری قلب تهران را شهرداری منطقه ۱۲ تهران هفتم تا ۲۲ شهریورماه در نگارخانه موزه ملی ملک برگزار می کند.
در این نمایشگاه ۱۵۵ اثر در رشته های عکاسی، کارتون، تصویرگری و پوستر رقابت می کنند که ۱۰۶ اثر در بخش اصلی و ۴۹ اثر در بخش ویژه نخستین جایزه هنری قلب تهران است. بخش اصلی با عنوان قلب تهران و با موضوعات گردشگری، بازار (بافت تاریخی و قطب اقتصادی)،  منطقه ۱۲محور ادیان و سنت های آیینی، منطقه ۱۲در آیینه تاریخ (به تصویر کشیدن وقایع و روایت‌های تاریخی قلب تهران) برگزار می شود. بخش ویژه با عنوان نام آوران قلب تهران است که در این دوره و در واکنش به رویداد و حادثه‌ی تلخ "ساختمان پلاسکو" و ابراز رشادت جمعی از جانفشانان به موضوع «آتش نشانان» اختصاص دارد.
نخستین جایزه هنری قلب تهران به مناسبت دویست و سی امین سال پایتختی تهران شهریور ماه امسال برگزار می شود و هدف از این رویداد فرهنگی، هنری ایجاد انگیزه برای تولید معنا و مفهوم توسط علاقه‌مندان و هنرمندانی است که نسبت به موضوع شهر تاریخی تهران، شهرنشینی و ویژگی های این کلان شهر با تمرکز بر محدوده‌ی منطقه‌ی دوازده شهرداری گرایش دارند. آثار نهایی، حاصل کار هنرمندانی خواهد بود که از منظر رویکرد فردی خویش به ویژگی های منحصر بفرد روابط متقابل انسان و محیط شهری، جاذبه های تاریخی، فرهنگی و اجتماعی تهران معاصر و آثار عهد ناصری خواهند پرداخت.

روابط عمومی نخستین جایزه قلب تهران

تاریخ خبر:  1396/05/28