آثار ۱۰ تصویرگر در بخش غیر رقابتی جایزه قلب تهران - شهرداری منطقه ۱۲ تهران ۱۰ اثر تصویرگری خرید بازگشت

شهرداری منطقه ۱۲ تهران ۱۰ اثر تصویرگری با موضوع این منطقه را خریداری کرد.
به گزارش روابط عمومی نخستین جایزه هنری قلب تهران، ۱۰ اثر تصویرگری با موضوع منطقه ۱۲ تهران از تصویرگران شاخص توسط شهرداری منطقه خریداری شد که در جایزه هنری قلب تهران در کنار آثار بخش مسابقه به نمایش گذاشته می شود.
آثاری از مهنوش مشیری، هدی حدادی، پیمان رحیمی زاده، پژمان رحیمی زاده، عاطفه شفیعی راد، علی خدایی، کمال طباطبایی، علی بوذری، میترا عبداللهی و محسن حسن پور در نخستین جایزه هنری قلب تهران نمایش داده می شود.
نخستین جایزه هنری قلب تهران با نمایش ۱۵۵ اثر عکس، پوستر، کارتون و تصویرگری در بخش مسابقه و ۱۰ اثر تصویرگری در بخش غیررقابتی هفتم تا ۲۲ شهریورماه در نگارخانه موزه ملی ملک برگزار می شود.
نخستین جایزه هنری قلب تهران به مناسبت دویست و سی امین سال پایتختی تهران برگزار می شود و هدف از این رویداد فرهنگی، هنری ایجاد انگیزه برای تولید معنا و مفهوم توسط علاقه‌مندان و هنرمندانی است که نسبت به موضوع شهر تاریخی تهران، شهرنشینی و ویژگی های این کلان شهر با تمرکز بر محدوده‌ی منطقه‌ی دوازده شهرداری گرایش دارند. آثار نهایی، حاصل کار هنرمندانی خواهد بود که از منظر رویکرد فردی خویش به ویژگی های منحصر بفرد روابط متقابل انسان و محیط شهری، جاذبه های تاریخی، فرهنگی و اجتماعی تهران معاصر و آثار عهد ناصری خواهند پرداخت.
شهرداری منطقه ۱۲ تهران این جایزه را در دو بخش اصلی و ویژه برگزار می کند. بخش اصلی با عنوان قلب تهران و با موضوعات گردشگری، بازار (بافت تاریخی و قطب اقتصادی)،  منطقه ۱۲ محور ادیان و سنت های آیینی، منطقه ۱۲ در آیینه تاریخ (به تصویر کشیدن وقایع و روایت‌های تاریخی قلب تهران) برگزار می شود. بخش ویژه با عنوان نام آوران قلب تهران است که در این دوره و در واکنش به رویداد و حادثه‌ی تلخ "ساختمان پلاسکو" و ابراز رشادت جمعی از جانفشانان به موضوع «آتش نشانان» اختصاص دارد.

تاریخ خبر:  1396/06/04