با معرفی برگزیدگان و اهدای مدال قلب تهران افتتاحیه نخستین جایزه هنری قلب تهران برگزار می شود بازگشت

افتتاحیه نخستین جایزه هنری قلب تهران با اهدای جوایز برگزیدگان این جایزه ساعت 16:30 روز سه شنبه هفتم شهریورماه در نگارخانه موزه ملی ملک برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی نخستین جایزه هنری قلب تهران، در مراسم افتتاحیه این جایزه با حضور هنرمندان و مسئولان برگزیدگان بخش اصلی و ویژه این جایزه در بخش های عکس، کارتون، پوستر و تصویرگری معرفی می شوند و مدال قلب تهران و جوایز برگزیدگان اهدا می شود.
 
همچنین در این مراسم از کامران عدل؛ عکاس که اهل منطقه 12 تهران است و در دوره های مختلف از شهر تهران و این منطقه عکاسی کرده است، تجلیل می شود.
پس از مراسم افتتاحیه، نمایشگاه نخستین جایزه هنری قلب تهران با 155 اثر عکس، کارتون، پوستر و تصویرگری در بخش مسابقه و 10 اثر تصویرگری در بخش خارج از مسابقه گشایش می یابد نمایشگاه آثار این جایزه تا 22 شهریورماه در نگارخانه موزه ملی ملک ادامه دارد.
شهرداری منطقه 12 تهران نخستین جایزه هنری قلب تهران را هفتم تا 22 شهریورماه در نگارخانه موزه ملک برگزار می کند.
مصطفی اسدالهی، ابراهیم حقیقی و قباد شیوا در رشته آگهی دیواری (پوستر)،  محمدعلی بنی اسدی، کیانوش غریب پور و مهران زمانی در رشته تصویرگری، اسماعیل عباسی، افشین شاهرودی و بابک برزویه در رشته عکاسی و کامبیز درمبخش، جمال رحمتی و بهرام عظیمی در رشته کارتون آثار نخستین جایزه هنری قلب تهران را انتخاب و داوری کردند.

نخستین جایزه هنری قلب تهران به مناسبت دویست و سی امین سال پایتختی تهران برگزار می شود و هدف از این رویداد فرهنگی، هنری ایجاد انگیزه برای تولید معنا و مفهوم توسط علاقه‌مندان و هنرمندانی است که نسبت به موضوع شهر تاریخی تهران، شهرنشینی و ویژگی های این کلان شهر با تمرکز بر محدوده‌ی منطقه‌ی دوازده شهرداری گرایش دارند. آثار نهایی، حاصل کار هنرمندانی است که از منظر رویکرد فردی خویش به ویژگی های منحصر بفرد روابط متقابل انسان و محیط شهری، جاذبه های تاریخی، فرهنگی و اجتماعی تهران معاصر و آثار عهد ناصری پرداخته اند.

شهرداری منطقه 12 تهران این جایزه را در دو بخش اصلی و ویژه برگزار می کند. بخش اصلی با عنوان قلب تهران و با موضوعات گردشگری، بازار (بافت تاریخی و قطب اقتصادی)،  منطقه 12 محور ادیان و سنت های آیینی، منطقه 12 در آیینه تاریخ (به تصویر کشیدن وقایع و روایت‌های تاریخی قلب تهران) برگزار می شود. بخش ویژه با عنوان نام آوران قلب تهران است که در این دوره و در واکنش به رویداد و حادثه‌ی تلخ "ساختمان پلاسکو" و ابراز رشادت جمعی از جانفشانان به موضوع «آتش نشانان» اختصاص دارد.
روابط عمومی نخستین جایزه هنری قلب تهران 
تاریخ خبر:  1396/06/06